Bark Kongen

Other names
ex Baldur
Call sign
KCHP
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1883
Month of delivery
oktober

Other

  • Participant in WW1
  • Was sunk: Other cause

Tonnage

Gross tonnage:
714
Net tonnage:
646

Engine

Dimensions

Length:
162.5'
Beam:
33.6'
Draft:
18.9'
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde.

    10/1883: G.Eilers & Sohn,Brake, Tyskland - BALDUR
    /1904: A/S Baldur (Jacob Schjervig) Trondheim - BALDUR
    /1905: A/S Bark Baldu r(H.G.Jürgens) Trondheim - BALDUR
    /1908: A/S Bark Baldur (Ole Johansen) Sarpsborg - BALDUR
    /1909: A/S Bark Baldur (S.Simonsen) Sarpsborg - BALDUR
    /1914: A/S Kongen (P.A.Stoesen) Brevik - KONGEN
    8/1916: A/S Ariel (K.J.Staubo) Kristiania - KONGEN
    4/1918: Norsk Trælasteksport (Løytnant Brun) Kristiania - KONGEN
    7/1918: Senket 21/7 i pos. N 57.15' E 06.21' av tysk  UB-113(Oberleutnant zur See Ullrich Pilzecker ) 70 n.m. SW av Lindesnes på reise Drammen til West Hartlepool med props. Alle reddet
                 
    KAPTEIN:
    1917 - H. Edvartsen

    Se også:
    https://uboat.net/wwi/ships_hit/3376.html

    Shipwreck location

    Latitude: 57.25
    Longitude: 6.35