M/S Mtwara

Other names
Norad
Call sign
5ISP
Shipping company
Nationality
Tanzania flaggTanzania
Home port

Shipyard

Name
Build year
1972
Yard number
230

Tonnage

Gross tonnage:
639
Net tonnage:
392

Engine

Propulsion:
Wichmann
Engine size:
Bhk 1485 v/ 375 rpm - KW 1108
Built by:
Wichmann Motorfabrikk, Rubbestadneset
Speed:
12.5

Dimensions

Length:
209.0'
Beam:
38.6'
Draft:
18.4'
  • Historikk.


    Tanzania Coastal Shipping Line Ltd. ble etalbert i begynnelsen av april 1972 med det nye passajer og lasteskip M/S Mtwara. Skipet gikk i rute på kysten av Tanzania.
    Rederiet ble stiftet som et samarbeidsprosjekt mellom Tanzanianske og norske myndigheter (Norad) Fem norske Officerer ble rekrutert via.Norad til opplæring av Tanzanianske sjøfolk.


    Maskineri
    Dieselmotor 2 SC SA - 9 cylindere diam.280x420mm. Bygget ved Wichmann Motorfabrikk, Rubbestadneset.