Bark Randi

Other names
Zemach
Call sign
JEFK
Class
A2*-2L 3-15
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1888

Other

  • Participant in WW1
  • Was sunk: Other cause

Tonnage

Gross tonnage:
467
Net tonnage:
418

Engine

Dimensions

Length:
142.1'
Beam:
31.3'
Draft:
14.5'
  • Historikk.

    1888 - Bygget av tre ved O.H. Ribe, Fevik, Grimstad

    Hjemsted:
    1908 til 1911 - Porsgrunn
    1911 til 1915 - Langangen, Brevik
    1915 til 1916 - Langesund

    Redere:
    1908 til 1911 - Fred Th. Berg, Posgrunn
    1911 til 1915 - A/S Randi v/ M. Svendsen & Søn. Brevik.

    Skipsførere:
    1908 - H. Berg
    1912 - K. Kristiansen
    C.J. Tennefoss

    Endeligt:
    20.10.1916 - Senket i posisjon 55.09N og 00.45Ø på reise fra Landgangen til West Hartlepool med props. Senket av tysk ubåt UB-21 (Kapitänleutnant Ernst Hashagen ) Alle reddet.

    Se også:
    https://www.uboat.net/wwi/ships_hit/5016.html


    Shipwreck location

    Latitude: 55.15
    Longitude: 0.75