M/S Tananger

Other names
ex Forest Swan,ex Jerome B,ex Canis
Call sign
LHTH
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1980
Yard number
27
Month of delivery
november

Tonnage

Gross tonnage:
1,995
Net tonnage:
1,131
Deadweight:
4,380

Engine

Propulsion:
M.A.K
Engine size:
BHK 3700
Built by:
Mak Masch.,Kiel, Tyskland
Speed:
15 knop

Dimensions

Length:
102,20m
Beam:
16,50m
Draft:
6,10m
  • HISTORIKK: 
    v/H. Larsson-Fedde.

    11/1980: Levert som CANIS til K/S Nor-Cargo A/S ( Det Bergenske Dampskibsselskab ) Bergen
    12/1986: Overført til K/S Norwegian Transport Services A/S ( Det Bergenske D/S ) Bergen
    04/1989: Overført til K/S Nor-Cargo A/S, Trondheim
    04/1989: innmeldt   NIS  nr 541    LJME3
    09/1991: Overført til K/S Nor Cargo International ( K/S Nor-Cargo A/S ) Bergen                            
    10/1991: Solgt til Unishipping, Port aux Francaise, Kerguelen, Artarctic Terr., nytt navn  JEROME  B
    07/1993: Solgt til Swan Inc ( Swan Shipping A/S ) Panama, nytt navn  FOREST  SWAN
    09/1995: Solgt til K/S A/S Tananger, Bergen, nytt navn  TANANGER
    10/1995: Ommålt: BRUTTO: 4.636 tonn. NET: 3.254 tonn
    11/1996: Ommålt: BRUTTO: 4.636 tonn. NET: 1.755 tonn
    03/2004: Overført til K/S A/S Tananger ( Rederiet Harald Sætre A/S ) Bergen                                
    11/2004: Overført til K/S A/S Tananger ( Rederiet Harald Sætre A/S ) Bridgetown, Barbados       
    12/2009: Solgt til Skipafelagid Nor Lines Sp/f ( Nor Lines Rederi A/S ) Torshavn, Færøyene  
    09/2015: Solgt til P/f Smyril Line, Torshavn, Færøyene, nytt navn  HVITANES
    Still in service/Fremdeles i fart