M/S Tandberg Polar

Other names
ex Khan,ex Argus,ex Mor,ex Coburg,ex Alfred Lamey
Call sign
LGJD
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1967
Yard number
406
Month of delivery
april

Tonnage

Gross tonnage:
210
Net tonnage:
63

Engine

Propulsion:
M.W.M
Engine size:
BHK 1800
Built by:
Motorenw.Mannheim A/G,Mannheim
Speed:
12 knop

Dimensions

Length:
35,59m
Beam:
8,08m
Draft:
3,35m
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde

    1967: Levert som ALFRED LAMEY til J.H. Lamey Ltd., Liverpool, UK                         
    1970: Omdøpt   COBURG
    1975: Solgt til Alexandra Towing Co. Ltd., Liverpool, U.K.                   
    1993: Aug: Solgt til S/E Peder Arnesen ANS( Peder Arnesen) Farsund, nytt navn  MOR
    1997: Juni: Solgt til Gjensidige Bank Finans A/S, Fredrikstad, nytt navn   ARGUS
    2000: Mai : Solgt til Farsund Fortøyningsselskap A/S, Farsund, nytt navn  KHAN
    2012; Nov: Omdøpt FFS KHAN
    2013: Apr: Solgt til Tandberg Eiendom A/S, Asker, Oslo, nytt navn  TANDBERG  POLAR
    2013; Ommålt: BRUTTO: 235 tonn. NET: 70 tonn. Lgd: 32,14m
    2018: Still in service/Fremdeles i fart