M/S Nidar

Other names
ex Estello
Call sign
LASY
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1955
Yard number
281
Month of delivery
August

Tonnage

Gross tonnage:
8.664
Net tonnage:
5.164
Deadweight:
12.700

Engine

Propulsion:
Engine size:
BHK 4000
Built by:
Masch.Augsburg-Nurnburg,Augsburg
Speed:
12,5

Dimensions

Length:
144,65m
Beam:
18,95m
Draft:
10,24m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde.

    08/1955: Levert som ESTELLO til I/S Estello ( Bj. Ruud Pedersen ) Oslo
    00/1962: Solgt til  I/S Nidar ( A/S Krogstad Shipping ) Oslo, nytt navn  NIDAR
    00/1968: Solgt til Prima Lines Ltd., Singapore, nytt navn  PRIMA KING
    00/1982: Solgt til Tristar Holdings SA., Panama, nytt navn  PRIMA DONNA
    00/2010: Further information unknown, videre skjebne ukjent