M/T Cate Brøvig

Other names
ex Ross Bay
Call sign
JXCC
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1959
Yard number
416
Month of delivery
januar

Tonnage

Gross tonnage:
12.657
Net tonnage:
7.213
Deadweight:
19.640

Engine

Propulsion:
Stork
Engine size:
BHK 8200
Built by:
Gebr.Stork & Co.,Hengelo
Speed:
14,5 knop

Dimensions

Length:
169,74m
Beam:
21,94m
Draft:
12,13m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    01/1959: Levert som ROSS BAY til Hvalf. A/S Rosshavet & A/S Vestfold( J. Rasmussen & Co)Sandefjord
    00/1963: Overført til Hvalfanger A/S Rosshavet & Hvalfanger A/S Vestfold, Sandefjord                 
    08/1970: Solgt til A/S Brøvigtank ( Th. Brøvig) Farsund, nytt navn  CATE BRØVIG
    00/1977: Overført til  Sheepiran Ltd (Th. Brøvig) Singapore                                                  
    03/1978: Ombygd til dyretransport: Dwt: 17.458 tonn. Brutto: 8.746 tonn. Net: 4.794 tonn.
    00/1981: Solgt til Green Diamond Enterprises S.A., Panama                                          
    04/1981: Lien's Steel Industries Co. Ltd., Kaohsiung for opphugging.
                   Ankom Kaohsiung i begynnelsen av mai 1981.

    KAPTEINER: Karsten Lien