M/S Akce

Other names
ex Rolf Behrmann
Call sign
LGAX
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1952
Yard number
24
Month of delivery
Februar

Tonnage

Gross tonnage:
300
Net tonnage:
139
Deadweight:
457

Engine

Propulsion:
M.A.K
Engine size:
BHK 250
Built by:
Mak Masch.,Kiel, Tyskland
Speed:
10

Dimensions

Length:
42,70m
Beam:
7,52m
Draft:
3,04m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    02/1952: Levert som ROLF BEHRMANN til Richard Behrmann, Krautsand, TYskland               
    00/1965: Solgt til Arne Kvåle P/R, Bergen, nytt navn  AKCE
    00/1967: Ny motor: Alpha   BHK 420   Fart:
    00/1970: Solgt til  P/R Akce ( Adolf Hjelmeseh ) Ålesund                                
    01/1980: Solgt til P/R F. &  O. Fredriksen ( Frydolf Fredriksen ) Narvik           
    08/1986: Solgt til P/R Tysse ( Mons Johan Tysse, Tyssebotn ) Bergen         
    09/1986: Omdøpt  HEIMTUN
    01/1994: Ommålt: BRUTTO: 310 tonn. NET: 151 tonn
    09/2000: Solgt til Tyssefrakt A/S, Tyssebotn, Bergen                             
    07/2002: Solgt til Sandtransport A/S, Dalekvam, Bergen                         
    05/2015: Solgt til Kenold Geroges, Malakai Harbour, Palau, nytt navn  MISS LILIE  I
    04/2018: Solgt til Barron Transportation LLC, Malakai Harbour, Palau
    00/2018: Still in service/ Fremdeles i fart