M/S Veagutt

Other names
ex Riston,ex Horisont
Call sign
LEKC
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1962
Yard number
55
Month of delivery
November

Tonnage

Gross tonnage:
139
Net tonnage:
43

Engine

Propulsion:
Wichmann
Engine size:
BHK 300
Built by:
Wichmann Motorfabrikk, Rubbestadneset
Speed:
9,5

Dimensions

Length:
27,72m
Beam:
6,61m
Draft:
3,46m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    11/1962: Levert som HORISONT til Ivar og Otto Kjerstad, Lepsøy, Ålesund
    00/1965: Solgt til Kristoffer Risbakk P/R, Myklebust, Ålesund, nytt navn - RISTON
    11/1980: Overtatt av P/R Riston ( Ragnar Risbakk, Myklebust) Ålesund
    00/1982: Overtatt av Ragnar Risbakk, Ålesund
    07/1987: Solgt til P/R Marselius Halvorsen, Vedavågen, Kopervik, nytt navn - VEAGUTT
    04/1990: Ommålt: Brutto: 190 t. Net: 67 t. Dim:27,43m-6,55m-5,67m
    03/1998: Solgt til K/S Odd Lundberg A/S, Gratangen, Harstad, nytt navn - BERGSTRØM
    01/2001: Solgt til Arvesen A/S, Engenes, Harstad
    11/2002: Overtatt av K/S Odd Lundberg A/S, Gratangen, Harstad
    03/2003: Overtatt av Arvesen A/S, Engenes, Harstad
    05/2005: Solgt til P/R Atløy Kystfiske DA, Atløy, Florø, nytt navn - ATLØYBUEN
    12/2005: Overtatt av Atløy Kystfiske A/S, Atløy, Florø
    04/2007: Solgt til Bøen Jr. A/S, Egersund, Florø
    06/2007: Omdøpt - BØEN
    11/2007: Solgt til Heggøy Fiskeriselskap A/S, Holmedal, Bergen. nytt navn - RAVNFJORD
    02/2010: Slettet den 9/2-2010 som opphugget