M/S Valderhaug

Other names
ex Kviteggen
Call sign
JWOK
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1957
Yard number
96
Month of delivery
Juli

Tonnage

Gross tonnage:
278
Net tonnage:
108

Engine

Propulsion:
Deutz
Engine size:
BHK 500
Built by:
Kloeckner Humboldt Deutz,Køln

Dimensions

Length:
39,25m
Beam:
7,04m
Draft:
4,80m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    07/1957: Levert som KVITEGGEN til Oscar Larsen A/S, Ålesund
    00/1964: Solgt Nils J. Walderhaug, Valderøy, Ålesund, nytt navn  VALDERHAUG
    00/1971: Solgt til Audbjørn Holmen, Godøy, Ålesund, nytt navn  HOLMSJØ
    00/1973: Ny motor: S.K.L.   BHK 1000   Fart:
    07/1983: Solgt P/R Brødrene Korneliussen( Øystein Korneliussen, Skjervøy) Tromsø
    09/1983: Omdøpt  SJØHOLM
    11/1983: Solgt til P/R Karsten Stølen, Midsund, Molde
    12/1983: Omdøpt  HAVSNURP
    00/1990: Overført til P/R Havsnurp ANS( Karsten Stølen, Midsund) Molde
    00/1994: Ommålt: BRUTTO: 364 tonn. NET: 109 tonn
    00/1997: Solgt til Havsnurp A/S, Midsund, Ålesund
    00/1999: Omdøpt  HAVSNURP  I
    00/2001: Solgt til Klippstein A/S, Elnesvågen, Molde, nytt navn  KLIPPSTEIN
    02/2002: Solgt Fagervoll Havfiskeselskap A/S, Skodje, Ålesund, nytt navn FAGERSUND
    08/2003: Slettet den 29/8-2003 som opphugget.