M/S Fanafrost

Other names
ex Eskimo
Call sign
LJRZ
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1969
Yard number
58
Month of delivery
Desember

Tonnage

Gross tonnage:
299
Net tonnage:
168
Deadweight:
733

Engine

Propulsion:
Alpha
Engine size:
BHK 800
Built by:
Alpha-Diesel A/S,Frederikshavn
Speed:
12

Dimensions

Length:
187.3'
Beam:
32.9'
Draft:
15.7'
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    12/1969: Levert som ESKIMO til Albrecht & Boserup P/R, København, Danmark
    00/1976: Solgt til P/R Eskimo ( Copenhagen Reefers Aps) København , Danmark
    02/1981: Solgt til K/S A/S Ocean Transport II( A/S Ocean Transport) Bergen,
                     nytt navn  FANAFROST
    12/1982: Overført til Fanafrost Shipping Ltd ( A/S Ocean Transport ) Gibraltar
    10/1988: Solgt Icelandic Sh. Ltd( Benguela Lines Ltd) Gibraltar, nytt navn ESKIMO
    00/1990: Overført Icelandic Sh. Ltd (Benguela Lines Ltd) San Lorenzo, Honduras
    00/2015: Videre skjebne ukjent/ Further information unknown