M/S Gardegg

Other names
ex Bonn
Call sign
JXTP
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1962
Yard number
157
Month of delivery
Desember

Tonnage

Gross tonnage:
299
Net tonnage:
154
Deadweight:
573

Engine

Propulsion:
M.A.N.
Engine size:
BHK 715
Built by:
Masch.Augsburg-Nurnburg,Augsburg
Speed:
10

Dimensions

Length:
53,21m
Beam:
8,99m
Draft:
4.48m
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde.

    12/1962: Levert som BONN til Fred Olsen & Co., Oslo
    00/1968: Solgt til Einar M. Gaard A/S P/R, Haugesund, nytt navn  GARDEGG
    00/1971: Solgt til Mikkal Myklebusthaug P/R, Bergen, nytt navn  FONNLAND
    00/1977: Overført til Mikkal Myklebusthaug Rederi, Fonnes, Bergen 
    00/1995: Ommålt: BRUTTO: 597 tonn.NET: 281 tonn. 
    07/1995: Innmeldt  NIS     JXTP3.
    11/1995: Overført til Mikkal Myklebusthaug Rederi A/S, Bergen 
    00/2002: Solgt Tormod Alvin Henriksen, Skjervøy,Tromsø, nytt navn MEILANDSVÆRING
    01/2002: Utgått  NIS     LLTG
    01/2005: Solgt til Chainco A/S, Haugesund, nytt navn  LINN  KRISTIN
    10/2007: Solgt til Nordanlinjen A/S (Signe Karoline Aanestad) Haugesund
    03/2010: Smedegaardens Skibsophugning, Esbjerg for opphugging. Ankom 5/3-2010