M/S Abdo

Other names
ex Innherred,ex Akershus
Call sign
LMOF3
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1964
Yard number
186
Month of delivery
August

Tonnage

Gross tonnage:
474
Net tonnage:
209
Deadweight:
762

Engine

Propulsion:
M.A.K
Engine size:
BHK 1400
Built by:
Mak Masch.,Kiel, Tyskland
Speed:
12

Dimensions

Length:
61,44m
Beam:
9,72m
Draft:
2,56m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    08/1964: Levert som AKERSHUS til Det Stavangerske Dampskibsselskab, Stavanger
    06/1975: Solgt til Indherreds Aktie Dampskipsselskap, Steinkjer, nytt navn  INNHERRED
    01/1980: Solgt til P/R Albert Abrahamsen( Det Stavangerske D/S ) Stavanger
    07/1989: Solgt til Abdul Raouf Kaddoura ( William Hansen Management A/S ) Bergen
                      nytt navn  ABDO
    07/1989: Innmeldt   NIS   nr 616   LMOF3
    09/1989: Solgt til Bin Mahfooz Shipping Agencies, Jeddah, Saudi Arabia
    00/1991: Solgt til Omar Riehan Abdullah Estab. Ltd., Jeddah, Saudi Arabia
    10/2000: Solgt til ukjent eier, Sao Thome, Sao Thome & Principe, nytt navn  JAMEEL
    11/2007: Solgt til Mahari Dirar Beyene & Tsegai Guesh Asf, Panama, nytt navn ABSOSA I
    11/2007: I brann og sank den 25/11 i pos. 10 n.m. syd av Bushehr Airport