M/S Liv Kristin

Other names
ex, Fehn Carrier,ex Westerems,ex Sea Clyde,ex Petena
Call sign
ZDHQ5
Shipping company
Nationality
Gibraltar flaggGibraltar
Home port

Shipyard

Name
Build year
1984
Yard number
160
Month of delivery
Juni

Tonnage

Gross tonnage:
1.843
Net tonnage:
950
Deadweight:
2.348

Engine

Propulsion:
M.A.K
Engine size:
BHK 1360
Built by:
Mak Masch.,Kiel, Tyskland
Speed:
11

Dimensions

Length:
80,73m
Beam:
12,70m
Draft:
4,17m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    06/1984: Levert som PETENA til Peter Nagel, Hamburg, Tyskland
    00/1987: Overført til Peter Nagel & Sohn Schiffahrtsges.( Pohl Shipping Schiffahrtsges. mbh)
                      Hamburg, Tyskland
    00/1998: Solgt til Briese Schiffahrts Gmbh & Co. K/G M/S Emshorn ( Briese Schiffahrts Gmbh
                      & Co. K/G ) Leer, Antigua & Barbuda, nytt navn  SEA CLYDE
    00/1999: Solgt til Klaus Eibrecht Schiffahrts Gmbh & Co. K/G M/S Westerems ( Klaus Elbrecht
                      Gmbh & Co.) Leer, Antigua & Barbuda 
    06/2001: Omdøpt  WESTEREMS
    01/2005: Solgt til Fehn Carrier ( Fehn Ship Management ) Leer, Antigua & Barbuda ,
                      nytt navn  FEHN CARRIER
    10/2006: Solgt til Vaagebulk I K/S ( Vaage Ship Management, Bergen ) Gibraltar,
                      nytt navn  LIV KRISTIN 
    05/2017: Solgt til Konstantinos G. Maritime Co., Pireus, Hellas, nytt navn  KONSTANTINOS G
    00/2018: Still in service/ Fremdeles i fart