M/S Vrangsund

Other names
ex Rocky,ex Boss
Call sign
LEOH
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port
Enlistment district

Shipyard

Name
Build year
1960
Yard number
53
Month of delivery
Oktober

Tonnage

Gross tonnage:
180
Net tonnage:
0

Engine

Propulsion:
M.A.K
Engine size:
BHK 1250
Built by:
Mak Masch.,Kiel, Tyskland

Dimensions

Length:
30,66m
Beam:
8,13m
Draft:
4,26,
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    10/1960: Levert som BOSS til Bukser og Bjergningsselskapet A/S, Oslo
    05/1982: Solgt til K/S A/S Be - Po & Co., Tromsø
    04/1984: Overført til Bukser og Bjergningsselskapet A/S, Oslo, Tromsø
    06/1985: Solgt til K/S Bukser og Sjøtransport A/S, Kristiansand S
    11/1987: Overført til Bukser og Bjergning A/S, Kristiansand
    11/1990: Solgt til Chappel Ltd( Activ Ships Management A/S) Kristiansand, nytt navn ROCKY
    11/1990: Innført NIS  nr 1010   LANV3
    01/1992: Overført til Chappell Ltd., Dublin, Irland
    00/1992: Solgt til Trond Kittilsen, Stathelle, Brevik, nytt navn  VRANGSUND
    09/1994: Ommålt: BRUTTO: 172 tonn. NET: 51 tonn
    05/1995: Solgt til Ems Technology Inc, San Lorenzo, Honduras, nytt navn  SALMAN
    11/1999; Ingen eier eller flagg
    05/2010: Utgått Lloyds, videre skjebne ukjent/ Further information unknown