M/S Nordnes

Other names
ex Rocknes,ex Kvitnes
Call sign
PHOG
Shipping company
Nationality
Netherlands flaggNetherlands
Home port

Shipyard

Name
Build year
2001
Yard number
1177
Month of delivery
August

Tonnage

Gross tonnage:
18.226
Net tonnage:
5.467
Deadweight:
25.063

Engine

Propulsion:
M.A.K
Engine size:
BHK 9925
Built by:
Mak Masch.,Kiel, Tyskland
Speed:
14

Dimensions

Length:
166,30m
Beam:
24,75m
Draft:
10,51m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde.

    08/2001: Levert som KVITNES til Belt Shipping Gmbh( Reederei Frank Dahl) Saint John's
    03/2003: Solgt til Hj. Hartmann( Abojeb Co Inc) Saint John's, Antigua & Barbuda, nytt navn ROCKNES
    07/2005: Overført til Nordnes Shipping ( Abojeb Co Inc) Saint John's, nytt navn  NORDNES
    02/2008: Overført til Jebsen Gmbh( Abojeb Co Inc) Rotterdam, Holland
    07/2008: Solgt til van Oord Marine Services BV( van Oord Ship Management BV) Rotterdam
    05/2011: Overført van Oord Services BV( CSL Norway A/S) Rotterdam, Holland
    00/2019: Still in service/ Fremdeles i fart