M/S Ganthi

Other names
ex Sklinna II,ex Stålfinn Junior,ex Stålfinn,ex Bastesen
Call sign
LIAJ
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1979
Yard number
71
Month of delivery
Mai

Tonnage

Gross tonnage:
328
Net tonnage:
98

Engine

Propulsion:
Alpha
Engine size:
BHK 500
Built by:
Alpha-Diesel A/S,Frederikshavn

Dimensions

Length:
32,40m
Beam:
7,54m
Draft:
3,30m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    05/1979: Levert som BASTESEN til Steinar Bastesen, Brønnøysund
    11/1983: Solgt til Brønnøysund Havfiskeselskap A/S, Brønnøysund
    00/1986: Ommålt: Brutto: 328 tonn. Net: 98 tonn
    12/1989: Solgt til O. Lorentzen Fiskebåtrederi A/S, Finnsnes, Tromsø, nytt navn  STÅLFINN
    02/1994: Solgt til Lenvik Fiskeriselskap A/S, Lenvik, Tromsø
    10/1996: Solgt til Stålfinn A/S, Tromsdalen, Tromsø
    07/2000: Solgt til Giske Havfiske A/S, Giske, Ålesund, nytt navn  STÅLFINN JUNIOR
    04/2001: Solgt til Brønnøy Fiskeriselskap A/S, Brønnøysund, Ålesund
    10/2001: Overført til Brønnøy Fiskeriselskap A/S, Brønnøysund, nytt navn  SKLINNA II
    12/2001: Solgt til M/S Stålfinn A/S, Brønnøysund
    03/2005: Solgt til Asbjørn Selsbane A/S, Tromsø, Brønnøysund
    04/2005: Solgt til Sildholmen A/S, Eggesbønes, Brønnøysund
    01/2006: Solgt til Omar Sørvik, Sagvåg, Brønnøysund
    07/2007: Solgt til Sørinwest A/S, Sagvåg, Brønnøysund
    06/2009: Solgt til Running A/S, Giske, Brønnøysund
    07/2009: Overført til Sørinwest A/S, Sagvåg, Brønnøysund
    01/2011: Solgt til Bergtun Fiskeriselskap A/S; Sandøy, Brønnøysund
    06/2011. Solgt til Stokke Senior A/S, Larsnes, Brønnøysund
    08/2011: Solgt til Kvaløy Kystfiske A/S, Hammerfest, Brønnøysund
    10/2011: Overført til Stokke Senior A/S, Larsnes, Brønnøysund
    11/2011: Solgt til Bergtun Fiskeriselskap A/S, Sandøy, Brønnøysund
    01/2012: Solgt til Bømmelfisk A/S( Håkon Matrevågshagen, Ølensvåg)Brønnøysund, nytt navn  GANTHI
    08/2017: Solgt til Celita A/S, Tananger, Brønnøysund
    09/2007: Overført til Bømmelfisk A/S( Håkon Matrevågshagen, Ølensvåg) Brønnøysund
    10/2017: Solgt til Bømmelfisk Invest A/S, Veavågen, Brønnøysund
    02/2019: Solgt til opphugging 7/2-2019