M/S Valanes

Other names
ex Storskjær,ex Kibergværingen,ex Mehamnværing,ex Furnes
Call sign
LEDH
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1876
Yard number
95
Month of delivery
Desember

Tonnage

Gross tonnage:
199
Net tonnage:
85

Engine

Propulsion:
Wichmann
Engine size:
BHK 1000
Built by:
Wichmann Motorfabrikk, Rubbestadneset

Dimensions

Length:
30,32m
Beam:
7,34m
Draft:
3,68m
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde

    12/1976: Levert som FURNES til P/R Furnes( Roger Furnes, Vigra) Ålesund
    01/1980: Solgt til P/R Sverre Paulsen, Mehamn, Vardø
    05/1980: Omdøpt  MEHAMNVÆRING
    01/1985: Solgt til Bjarne Nekstad, Kiberg, Vardø, nytt navn  KIBERGVÆRINGEN
    06/1986: Solgt til Kiberg Trål A/S( Paul G. Mathisen, Kiberg) Vardø
    00/1987: Omdøpt  STORSKJÆR
    00/1988: Solgt til Storskjær A/S, Vardø
    05/1991: Solgt til Nordkapp Havdrift A/S( Øyvind Valanes, Honningsvåg) Vardø, nytt navn  VALANES
    10/1994: Solgt til A/S Polarhav( Nordkapp Regnskapsbyrå A/S, Honningsvåg) Vardø
    04/1995: Solgt til Nordkapp Havdrift A/S, Honningsvåg, Vardø
    01/1997: Solgt til A/S Polarhav( Nordkapp Regnskapsbyrå A/S,Honningsvåg)Vardø, nytt navn POLARHAV
    05/1998: Solgt til Berlevågtrål II A/S, Berlevåg, Vardø, nytt navn  BERLEVÅGFISK II
    05/2001: Solgt til Myre Havfiske A/S, Myre, Vardø
    05/2002: Solgt til P/R Najaden ANS( Jostein Knutsvik, Skudeneshavn) Vardø
    11/2002: Ommålt: Brutto: 291 tonn. NET: 87 tonn
    05/2003: Overført til P/R Najaden ANS( Jostein Knutsvik) Skudeneshavn, nytt navn  SKUDE
    09/2008: Solgt til Ingrid A/S, Utsira, Skudeneshavn
    10/2008: Solgt til Morilder A/S, Kopervik, Skudeneshavn
    04/2012: Solgt til Kiro Kystfiske A/S( Morten Storøy, Bølandet) Skudeneshavn
    04/2012: Overført til P/R Najaden ANS( Jostein Knutsvik) Skudeneshavn
    08/2012: Solgt til Morilder A/S, Kopervik, Skudeneshavn
    01/2014: Solgt til Victoria May A/S( Maritim Park, Raudeberg) Måløy, nytt navn  RINGBAS
    03/2014: Solgt til A/S Torgværing, Kolbjørnsvik, Måløy
    04/2014: Overført til Victoria May A/S( Maritim Park, Raudeberg) Måløy
    09/2017: Solgt til Remøy Havfiske A/S, Fosnavåg, Måløy
    10/2017: Solgt til Svensgam A/S, Lødingen
    02/2018: Solgt til Extra 228 A/S, Lødingen
    03/2018: Solgt til Rødholmen A/S, Lødingen
    07/2018: Solgt 12/7-2018 til opphugging