D/S Fama

Other names
ex Aghios Gerassimos,ex Anna Eugenie,ex Strathlyon
Call sign
WKPH
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1889
Yard number
211
Month of delivery
oktober

Other

  • Participant in WW1
  • Was sunk: Other cause

Tonnage

Gross tonnage:
2.427
Net tonnage:
1.527

Engine

Propulsion:
Triple 3 cyl.
Engine size:
NHK 222

Dimensions

Length:
294.5'
Beam:
40.2'
Draft:
18.4'
  • HISTORIKK:
    v/H.Larsson-Fedde.

    10/1889: Burrell & Son, Glasgow, U.K. - STRATHLYON
    /1899: E. Frisch & Co., Marseille, Frankrike - ANNA  EUGENIE
    /1913: G. Couviellos, Argostoli, Hellas - AGHIOS GERASSIMOS
    12/1915: A/S Fama (O. M. Milberg & Co) Kristiania - FAMA
    3/1916: A/S Fama (Frithjof Bryde & Co) Kristiania - FAMA 
    7/1916: A/S Fama (C. Archer Arentz) Kristiania - FAMA
    1/1917: Senket 3/1 i pos.N36.47' W 08.43' av tysk ubåt UC 37 (Oberleutnant zur See Otto Launburg), syd av Algarve på reise Portland, Maine til  Marseille med hvete.

    Se også:
    https://www.uboat.net/wwi/ships_hit/2118.html
                 

    Shipwreck location

    Latitude: 36.783333
    Longitude: -8.716667