M/S Ferncape

Other names
Cape Palmas
Call sign
LMCD
Shipping company
Nationality
Norway flaggNorway
Home port

Shipyard

Name
Build year
1943
Yard number
290
Month of delivery
Desember

Tonnage

Gross tonnage:
5.273
Net tonnage:
2.975
Deadweight:
7.928

Engine

Propulsion:
Engine size:
Bhk 4150
Built by:
Nordberg Mfg. Co., Milwaukee, WI

Dimensions

Length:
396.8'
Beam:
60.1'
Draft:
24.9'
  • Historikk:

    CI-A  Skip

    12/1943 - Levert fra Pennsylvania Shipyards Inc. Beaumont, Texas til US War Shipping Adm. Beaumont, Texas,  USA - CAPE PALMAS
    1/1946 - Reder omdøpt US Maritime Commission, Beaumont, Texas, USA.
    1/1947 - Innkjøpt til A/S Glittre v/Fearnley & Eger, Oslo - nytt navn - FERNCAPE
    4/1960 - Solgt til Erling Hansens Rederi A/S & Skips-A/S Linea v/Erling Hansen, Kristiansand - nytt navn - - RANBORG        
    1/1970 - Solgt til Fuji Marden & Co. Ltd., Hong Kong, for opphogging.
    9.3.1970 - Ankom Hong Kong for opphogging.

    Maskineri:
    2 stk. dieselmotorer 2-takt enkeltvirkende - 2 x 6 sylindere.  Maskineri bygget ved Nordberg Mfg., Milwaukee  Wis. USA.