M/S Randi Brøvig

Kallesignal
LNWY
Rederi
Nasjonalitet
Norge flaggNorge
Hjemmehavn
Mønstringsdistrikt

Verft

Navn
Byggeår
1949
Byggenummer
738
Leveringsmåned
November

Tonnasje

Bruttotonnasje:
3.130
Nettotonnasje:
1.748
Dødvekt:
2.662

Maskin/motor

Fart:
16

Dimensjoner

Lengde:
340.2'
Bredde:
47.3'
Dypgående:
26.7'
  • HISTORIKK:
    v/H. Larsson-Fedde.

    11/1949: Levert som RANDI BRØVIG til P/R Brøvigtank ( Th. Brøvig ) Farsund 
    05/1963: Sank 7/5 i pos.S17.28' ,W37.59' etter brann som brøt ut som følge av en explosion
                   i kjøleanlegget på reise Rotterdam til Santos. Hele mannskapet ble tatt opp av
                   Panama skipet EFPLOYA

    KAPTEINER:
    B. Larsson-Fedde, A. Langeland, P. Pedersen, E.W.Nakkestad og E. Lohndal.

    Følgende personer var med på forliset:

    Einar J. Lohndal, skipsfører, Lyngdal
    Lauritz Stave, overstyrmann, Stave
    Birger Stave, 1. styrmann, Vanse
    Kurt Boye, 2. styrmann, Arendal
    Odd Arne Bakkejord, telegrafist, Ankenes
    John Olsen, båtsmann, Trondheim
    Normann Edvardsen, matros, Lyngdal
    Asbjørn Myklebust, matros, Stavanger
    Arne Såghus, matros, Bygland
    Ferenc Macsali, matros, Kristiansand
    Ulf Per Thorsen, lettmatros, Sandnes
    Kåre Kaspersen, lettmatros, Kvinesdal
    Terje Pedersen, lettmatros, Borhaug
    Stein Johansen, jungmann, Åmodt
    Tormod Presthus, dekksgutt, Spangreid
    Torleif Jakobsen, maskinsjef, Flekkerøy
    Olai Dannevik, 1. maskinist, Grimstad
    Steinar Hansen, 2. maskinist, Borhaug
    Jens Jørgensen, maskinassistent, Grimstad
    Arnold Sandvand, frysemaskinist, Kvinesdal
    Per Gjægtvik, motormann, Kristiansund
    Tore Halvorsen, motormann, Lyngdal
    Per Olav Roksvåg, motormann, Kristiansund
    Laszio Kovacs, motormann, Mandal
    Gerhard Lyngvær, smører, Kristiansund
    Gisle Johnsen, smører, Bodø
    Alf Magne Olsen, smører, Vennesla
    Olga Grønvold, stuert, Kristiansand
    Dagfinn Helland, 1. kokk, Kvinesdal
    Victor Holvik, 2. kokk, Austad
    Ingrid Lillegård, salongpike
    Solveig Knutsen, messepike, Flekkerøy
    Oline Norheim, messepike
    Kent Niebur, messegutt, Århus DK
    Joseph Michielse, elektrikker
    Ditmer Prick, maskingutt